Wśród grudniowych nowości Wydawnictwa W drodze znaleźć można trzy książki: Następny papież. Urząd Piotra i misja Kościoła – George Weigel; Duszpasterz. Błogosławiony Ksiądz Michael McGivney – Douglas Brinkley, Julie M. Fenster oraz Kobieta. Kapłaństwo serca – Jo Croissant.Następny papież. Urząd Piotra i misja Kościoła, George Weigel
George Weigel w ciągu ostatnich trzydziestu lat przepro¬wadził szereg długich rozmów z trzema papieżami: Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem. Wiedza wy¬niesiona z tych dialogów – jak również z wieloletnich kon¬taktów z katolikami ze wszystkich kontynentów, reprezen¬tującymi wszystkie stany życia w Kościele – stała się dla niego motywacją do przedstawienia swoich refleksji w książce The Next Pope: The Office of Peter and a Church in Mission.
Maciej Zięba OP o Następnym papieżu: „Poruszająca książka, która zaprasza czytelnika do przemyślenia swej wiary oraz katolickości. Wyraziste poglądy Georga Weigla, wybitnego znawcy papiestwa, rozpoczęły już debatę nie tylko w Watykanie, ale w całym międzynarodowym kolegium kardynalskim, a wraz z licznymi tłumaczeniami zapewne rozpoczną debatę w całym Kościele. Weigel z erudycją opisuje ewolucję katolicyzmu od „Kościoła kontrreformacji” do „Kościoła nowej ewangelizacji” oraz wyzwania które stoją przed Kościołem w XXI wieku. Ze znajomością rzeczy i z polemiczną pasją dowodzi, że ani postępowy, liberalny „niskokaloryczny” katolicyzm, ani katolicyzm, który zastygł jak owad w bursztynie w przedsoborowym kształcie nie mają przed sobą przyszłości. Nowy papież będzie więc musiał łączyć wierność tradycji z charyzmatyczną odwagą pioniera nowej ewangelizacji, a także reformatora skostniałej niekiedy instytucji, w świecie w którym jest coraz więcej zamętu i niepokoju o przyszłość. To nie są tylko problemy przed którymi staje kolegium kardynałów. To są nasze problemy.”
https://beta.wdrodze.pl/produkt/nastepny-papiez-urzad-piotra-i-misja-kosciola/Duszpasterz. Błogosławiony Ksiądz Michael McGivney,
Douglas Brinkley, Julie M. FensterKim był XIX-wieczny ksiądz, który wyprzedził epokę? Dlaczego postawił w parafii na pracę z mężczyznami, aby w ten sposób wesprzeć rodziny? Co stanowiło inspirację do najważniejszego projektu jego życia – Rycerzy Kolumba? Wreszcie, jak swoją wizją i determinacją w trosce o najuboższych wpłynął na kształt Kościoła w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie?
Ten bestseller „The New York Times” oferuje odpowiedzi na te i wiele innych pytań. To błyskotliwa analiza początków katolicyzmu w USA, a także dziejów i motywacji niezwykłego kapłana – bł. ks. Michaela McGivneya.
Arcybiskup Wacław Depo o Duszpasterzu: „Jesteśmy wdzięczni Bogu, że w osobie ks. Michaela otrzymujemy wzór duszpasterza głęboko zatroskanego, aby „ludzie mogli żyć w warunkach godnych człowieczeństwa”. Dziękujemy również Bogu, że dzieło braterskiej pomocy, Rycerze Kolumba, rozwinęło się też na ziemi polskiej, stanowiąc wspólnotę charytatywną służącą Kościołowi i Ojczyźnie i gromadząc w swoich szeregach ponad 6000 członków”.
https://beta.wdrodze.pl/produkt/duszpasterz-blogoslawiony-ksiadz-michael-mcgivney/
Kobieta. Kapłaństwo serca, Jo Croissant
W tej książce kobieta zwraca się do kobiet. Pokazuje specyfikę, trud i radość powołania kobiety, w każdym przypadku zachwycając się jego pięknem. A ten zachwyt rodzi się z odczytywania Bożego planu i życia według niego. Bycie kobietą – córką, żoną, matką – to Bóg wpisał w serce kobiety i to jest dla niej odpowiedzią na pytanie o szczęście. Bez względu na to, czy żyje w małżeństwie, samotnie czy w zakonie.
To już III polskie wydanie książki La femme sacerdotale ou le sacerdoce du coeur Jo Croissant – pierwsze ukazało się ponad 30 lat temu i w tym czasie przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Mimo upływu czasu refleksja nad istotą bycia kobietą w gruncie rzeczy pozostała niezmienna – tak samo kluczowa! Dowodem na to są liczne świadectwa kobiet, które pogodzone z własną kobiecością, odnalazły szczęście i dumę z bycia kobietą.