Obronić doktorat w wieku ... 81 lat? Zobacz rozmowę z bohaterem tego osiągnięcia!
Zostać doktorem nauk społecznych po 4 latach studiów doktoranckich, to nie takie proste. Ale gdy ma się ... 81 lat!?!? Kolejny przykład, że wiek to tylko inny PESEL w dokumentach. Pan Wojciech łamie stereotypy z głośnym hukiem! Jak do tego mogło dojść? Skąd ten pomysł? Po co to wszystko? O tym i wielu innych ciekawych zdarzeniach, dowiecie się Państwo z wywiadu zamieszczonego na Flexi.pl, którego bohaterem jest właśnie dr Wojciech Siński.
Pan Wojciech Siński (82) pochodzi z Inowrocławia ale najwięcej lat zawodowego życia spędził w Bydgoszczy. Kilka lat temu przeniósł się wraz z żoną do przepięknej Ustki. Zafascynował go urok nadmorskich miejscowości i postanowił porównać Ustkę z innymi miastami polskiego wybrzeża Bałtyku. A ten temat zainspirował go do rozpoczęcia jeszcze przed 80-tką 4-letnich studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W roku 2021 obronił tam pracę doktorską nt. „Ocena rozwoju gospodarczego na poziomie lokalnym na przykładzie gminy miejskiej Ustki”.
Zobacz rozmowę z panem Wojciechem:
Spełniony życiowo mąż (57 rocznica ślubu w tym roku), ojciec i dziadek. A swoje życie zawodowe związał z… komputerami, a zaczynał je w czasach, gdy takowe dopiero powstawały. Programista, szef i osoba zarządzająca, autor programów komputerowych, specjalista od finansów i projektów inwestycyjnych, a także przedsiębiorca i doradca. Działalność zawodową zakończył ... po 70-tce. A i obecnie, już społecznie, nadal angażuje się w lokalne inicjatywy. Dba o swoją kondycję fizyczną, choćby poprzez codzienne spacery „z kijkami”, realizują model aktywnej emerytury.
Więcej o doktorze Wojciechu Sińskim
w artykule portalu Flexi.pl - TUTAJ.
Więcej ciekawych wywiadów z cyklu Do-Powiedzenia,
artykułów i informacji znajdziesz
A wszystkim osobom 60plus, którzy sądzą, że nie warto już się rozwijać w tym wieku, niechaj ta historia będzie inspiracją do ciągłego kształcenia się. Chociażby w celu zachowania jak najdłużej dobrej pamięci i posiadania wiedzy, która może się jeszcze nie raz przydać. Nie każdy z nas musi pisać i obronić doktorat, ale każdemu z nas zależy pewnie na dłuższej samodzielności, dobrej pamięci, byciu na bieżąco, zdrowiu i dobrych relacjach z innymi. Warto więc więcej wiedzieć! W każdym wieku.
Redakcja 60plus.pl