Skorzystaj z pomocy wolontariusza w zakupach - przydatna aplikacja do Twojej dyspozycji!
Wielu naszych rodaków chce pomagać w tym czasie osobom starszym i samotnym. W codziennych zakupach, wyprowadzeniu psa na spacer czy w dostarczaniu leków z aptek. Z jednej strony organizują się oni pod egidą władz lokalnych lub organizacji społecznych. Z drugiej strony - i to szczególnie cenne - pojawia się coraz więcej sąsiedzkiej pomocy, co szczególnie w dużych osiedlowych skupiskach, może być przejawem pozytywnych zmian w naszych relacjach z innymi. Ale jest jeszcze inny sposób - internetowe aplikacje, łączące potrzebujących i chętnych do udzielenia takiej pomocy.
W zaledwie kilka godzin od uruchomienia na platformie
ihelpyou.app zarejestrowały się setki wolontariuszy, którzy chcą pomóc osobom starszym lub wszystkim tym, którzy nie mogą wyjść z domu.
Jeśli jesteś osobą starszą, samotną i nie możesz lub nie powinnaś wychodzić z domu, a potrzebujesz wsparcia, by ktoś Ci pomógł w zrobieniu zakupów produktów spożywczych czy leków lub wyprowadzeniu psa na spacer
--> skorzystaj z aplikacji
Udostępnij tam swoją geolokalizację (gdy pojawi się taki komunikat na ekranie), a następnie powiększając lub pomniejszając mapę, sprawdź czy w Twojej okolicy jest jakiś wolontariusz. Jeśli tak - skontaktuj się z nim telefonicznie!
Koronawirus zmobilizował jedną z firm zajmujących się tworzeniem aplikacji do stworzenia wyjątkowego narzędzia ułatwiającego niesienie pomocy. Na stronie
ihelpyou.app każdy, kto czuje się na siłach pomagać innym, może dokonać szybkiej rejestracji i określić jakiego zakresu obowiązków jest w stanie się podjąć.
Z wolontariuszem skontaktować można się, klikając na mapie ikonkę znajdującą się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. W szybki sposób możemy przekonać się, czy uczestnik projektu może np. zrobić i przywieźć zakupy, wyprowadzić psa lub wyświadczyć inną przysługę.
Wśród wolontariuszy są też tacy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ich pomoc wiąże się w pewnym stopniu z ryzykiem.
-
Wsparcie drugiej osoby może być w tym momencie bezcenne, a ludzie czasami wstydzą się zapytać. Jestem młoda, nawet jeśli mam się zakazić to przejdę tę chorobę łagodniej, niż osoba po 60 roku życia, która jest w grupie ryzyka - stwierdza jedna z woluntariuszek.
Od Redakcji portalu www.60plus.pl:
Podpatrujemy i przekazujemy dalej POZYTYWNE wieści!