Cykl artykułów - o hobby, o pasjach. A co Ciebie pasjonuje?
Hobby. Zainteresowania. Pasje. A może po prostu ciekawy sposób spędzania czasu? Na naszym portalu powstała i taka kategoria artykułów. A co Ciebie interesuje? Podziel się swoim hobby.W tym cyklu artykułów publikujemy informacje o różnych zainteresowaniach osób 60plus.
To prośba do Was o podzielenie się z innymi tym co ciekawe, zajmujące a czasem wręcz szalone lub mało praktyczne, ale dające satysfakcję. Zachęcamy do przesyłania nam informacji -
podziel się swoim hobby!
Będziemy publikować na portalu www.60plus.pl te najciekawsze lub najbardziej nietypowe Wasze zainteresowania i pasje. A z pewnością wielu czytelników wtedy podchwyci Waszą energię i zaczną zajmować się swoimi pasjami albo choć poszukają swoich zainteresowań.
Czy wiesz, że wielu na to właśnie czeka?
Zrób to dla siebie ale głównie dla innych - pokaż im, że można, że warto, że zamiast tkwić na kanapie przed telewizorem, można się skupić na czymś, co przynosi tyle radości! Dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dla zabicia czasu, dla chęci pokazania sobie, że jeszcze mogę, dla ćwiczenia pamięci, dla pozostawienia po sobie śladu, dla kontaktu z innymi ... .
Nie chodzi o literackie opisy, nie chodzi o ładne sformułowania, nie warto martwić się możliwymi błędami (jak trzeba to redakcyjnie "wygładzimy"). To ma być zabawa i sygnał dla innych, że warto!
Jak pisać, w jakiej formie i jak wysłać? - Tekst napisany komputerowo, najlepiej w Wordzie, o objętości 1 - max 2 strony A4 czcionką 12 (czyli gdzieś tak do 4-5 tys znaków).
- Do tekstu warto załączyć zdjęcia związane z treścią tekstu (1-4). W wyjątkowych przypadkach, gdy brakuje zdjęć, Redakcja może tekst wzbogacić własnymi zdjęciami.
- Wysłać mailem na: kontakt@60plus.pl.
Kilka przykładów hobby:
- nordic walking
- fotografowanie
- szydełkowanie
- pisanie wierszy
- malowanie lub rysowanie
- zwiedzanie polskich miast i miasteczek
- wina i winnice
- książki historyczne
- drzewo genealogiczne
I kolejne przykłady hobby:
- ogrodnictwo - rośliny domowe, kwiaty bulwowe, drzewa owocowe, itp.
- wędkarstwo
- zbierane grzybów
- hodowla gołębi pocztowych
- psy lub koty lub inne zwierzęta domowe
- ziołolecznictwo
- szachy
- wyprawy turystyczne do ciekawych miejsc świata
- taniec
- fitness, joga
- dietetyka
- gotowanie
- ciasta i ciasteczka
- florystyka, ikebany
- ptaki
- ryby akwariowe
- śpiew
- turystyka górska
- turystyka kajakowa
- i wiele innych.
Znakiem, że robimy to co chcemy i co lubimy są także emocje. Kiedy czujemy, że to ma sens, że to stanowi choćby odrobinę o nas, że się z tym utożsamiamy. A jeśli nasze hobby wpływa na zmianę naszego stylu życia, może i zdrowia, jeśli sprawia nam radość, a może przy tej okazji spotykamy nowych ciekawych ludzi - to warto! Nieprawdaż?Życzymy umiejętności odnajdywania swoich pasji i zainteresowań oraz rozwijania już tych u siebie rozpoznanych!
Redakcja