Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wraz z Bankiem BNP Paribas, firmą InPost oraz programem społecznym Adamed dla Seniora wychodzą naprzeciw potrzebom środowiska senioralnego i przekazują Seniorom Paszport OK SENIOR, czyli papierową nawigację po świecie seniora.
Fundacja Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej już trzeci raz z rzędu przekazujeorganizacjom senioralnym Paszporty OK SENIOR.
Paszport OK SENIOR to papierowa książeczka opracowana przez Seniorów, która zawiera najważniejsze informacje takie jak ulgi i uprawnienia obowiązujące z racji wieku w naszym kraju oraz listę najważniejszych kontaktów i informacji. Ponadto są tam miejsca do wpisania kontaktu do najbliższych oraz listy leków (najlepiej poprosić o to lekarza POZ) oraz innych ważnych informacji medycznych. Dobrą praktyką jest, aby zabierać Paszport do lekarza, aby miał on wgląd w to, na co się leczymy i jakie leki przyjmujemy. Paszport jest przydatny również w aptece, nawet kiedy kupujemy suplementy, aby farmaceuta mógł sprawdzić, czy w zestawieniu z przyjmowanymi lekami nic nam nie zaszkodzi.
Premiera Paszportu OK SENIOR odbyła się w dniu 31 maja 2022 r podczas debaty z udziałem przedstawicieli środowisk osób starszych.
Paszport OK SENIOR to TWÓJ certyfikat zdrowia, poradnik, informator - wszystko w jednym miejscu, pod ręką. Warto mieć go z sobą, warto używać. Paszport OK SENIOR jest naprawdę okej! - powiedziała Elżbieta Ostrowska, Prezes Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Świat zmienia się każdego dnia, a firmy wprowadzają nowe technologie w obsłudze klienta.
Ważne, aby nie zapominały o edukacji klientów, aby byli w stanie z tych rozwiązań korzystać niezależnie od wieku.
- W banku przywiązujemy ogromną wagę do inkluzywności i dostępności naszych produktów i usług. Zależy nam na tym, żeby każdy Klient, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności mógł zarządzać swoimi finansami w wygodny dla niego sposób. Dlatego tym bardziej cieszy nas powstanie nowej wersji Paszportu OK SENIOR, który podnosi komfort i bezpieczeństwo codziennego funkcjonowania seniorów – mówi Renata Rybarczyk, Dyrektorka Biura Wsparcia
Sprzedaży w Banku BNP Paribas. Bank BNP Paribas, jako pierwszy bank w Polsce uzyskał certyfikat OK SENIOR, który
poświadcza, że jego placówki oferują rozwiązania przyjazne seniorom, a ich obsługa odbywa się w sposób bezpieczny, przystępny oraz zrozumiały.
Ważnym partnerem Paszportu OK SENIOR jest
Adamed dla Seniora, który aktywnie uczestniczy i inicjuje programy profilaktyki zdrowotnej wśród osób starszych. Dbamy o zdrowie osób starszych w Polsce, dlatego już kilka lat temu powołaliśmy do życia program społeczny Adamed dla Seniora. Współpraca przy projekcie Paszportu OK SENIOR była
dla nas kolejnym krokiem w odpowiadaniu na potrzeby tej niezwykle ważnej grupy społecznej.
Udostępniając Paszport polskim Seniorom pomagamy zarówno im, jak też ich bliskim czy lekarzom. To zdecydowane ułatwienie komunikacji. Wszystkie osoby starsze, nasza mama, tata, dziadek powinni mieć zawsze Paszport przy sobie - dodała Larysa Żuchowska z programu społecznego „Adamed dla Seniora”.
Aby paczki z Paszportami dotarły do organizacji senioralnych zadbał
InPost, który zwraca uwagę na potrzeby swoich starszych klientów i wsłuchuje się w potrzeby tej grupy odbiorców.
W InPost kreując nowe rozwiązania staramy się, aby były przyjazne dla klientów z każdej grupy wiekowej. To ludzie stoją w centrum naszej działalności i to dla nich każdego dnia chcemy stawać się lepsi. Od lat podejmujemy kluczowe działania w wielu ważnych obszarach społeczno-środowiskowych i bardzo cieszymy się, że tym razem możemy być Partnerem tak
ważnej dla seniorów inicjatywy jaką jest Paszport OK SENIOR” - Anna Heimberger, Head of Marketing Communication.
Uczenie przez całe życie to wspaniała idea, którą realizuje coraz więcej polskich seniorów, dla własnej satysfakcji, rozwoju osobistego i aktywnego życia po zakończeniu pracy zawodowej.
Uniwersytety Trzeciego Wieku są tego dobrym przykładem. Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW udziela wsparcia tym UTW które już działają oraz tym osobom, środowiskom które chcą utworzyć u siebie UTW.
Kontaktujcie się z nami e-mail:federacjautw@interia.eu. Strona internetowa: www.federacjautw.pl - mówi Wiesława
Borczyk, Prezes Zarządu.
Jesteśmy długowiecznym społeczeństwem, w którym dynamicznie przybywa osób starszych przy równoczesnym spadku populacji ludzi młodych. To ważne, aby firmy były odpowiednio uważne na potrzeby nie tylko młodych konsumentów, ale na tych, o których mówimy, że są dojrzałymi klientami i jest ich w naszym kraju ponad 14 milionów.
Zamówienia na Paszport Seniora z kolejnej edycji można składać pod linkiem: