Dziś w Polsce osoby w wieku 50+, których jest już 14,3 mln, stanowią 46% dorosłej populacji (18+) i 38% całej populacji. Liczba osób starszych zaś, czyli tych po 60. r.ż. jest większa od liczby dzieci i młodzieży o ponad 2,5 mln.
Dlaczego zatem, wobec takiej struktury wiekowej w naszym społeczeństwie, osoby 50+ są wykluczane z rynku pracy a tzw. grupa komercyjna, do której adresuje się reklamy produktów i usług, kończy się na 50. r.ż.?
Twórcy tegorocznego Kongresu Gospodarki Senioralnej postanowili zmierzyć się z ageizmem (dyskryminacja z uwagi na wiek) na rynku pracy oraz na odpowiedzialności organizacji za włączenie starszych konsumentów.
Gościem specjalnym kongresu będzie Bradley Schurman ze Stanów Zjednoczonych, który opowie o tym, jak społeczeństwa na świecie radzą sobie z przejściem demograficznej zmiany.
„Kiedy już dziś 25% naszego społeczeństwa ma 60 lat i więcej, a za 27 lat populacja osób starszych sięgnie 40% mieszkańców naszego kraju, już dziś powinniśmy na tę zmianę zareagować w zdecydowany sposób. Ponadto wskutek zderzenia dwóch megatrendów – historycznej zmiany demograficznej oraz rewolucji technologicznej powstają nowe rozwiązania, nowe produkty i usługi. Rynek konsumencki wymaga przekalibrowania na potrzeby coraz starszego klienta a rynek pracy powinien być bardziej przyjazny starszym pracownikom. Nie bez znaczenia pozostają kwestie odpowiedzialności społecznej w obszarze dyskryminacji z uwagi na wiek. O tym będziemy również dużo mówić podczas kongresu.” – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.
Wydarzenie podzielono na pięć bloków tematycznych:
o Nowe technologie i edukacja klientów
o Zdrowie i długowieczność
o Pokolenia w pracy
o Klient Generacji Silver
o Marketing Generacji Silver
Chcesz zobaczyć cały PROGRAM?
Kongres Gospodarki Senioralnej jest wydarzeniem dedykowanym środowiskom senioralnym, przedstawicielom biznesu, samorządów, badaczom, ekspertom oraz osobom indywidualnym, dla których ważna jest jakość życia, niezależnie od wieku i chcą wpływać na otaczającą je rzeczywistość.
Udział w kongresie jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział, niezależnie czy stacjonarnie w Warszawie, czy on-line wystarczy się zarejestrować pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl